Poradnik inwestora
8 lutego 2014

Jak wybrać firmę wykonawczą (wykonawcę)? cz. 3: REFERENCJE

REFERENCJE czyli dlaczego ufać firmie?

Przed podpisaniem umowy należy koniecznie obejrzeć chociaż jeden dom, który wybudowała firma oraz jeden w trakcie budowy. Na budowę trzeba pojechać, aby zobaczyć realnych pracowników, którzy realnie pracują. Dom wykończony można pokazywać jakikolwiek: sąsiada, kolegi czy pracownika. Dom w trakcie budowy pokazuje nam, że firma naprawdę buduje. Widać też JAK buduje. Czy to, co nam zaprezentowano podczas spotkania, wszelakie próbki materiałów, czy tak samo wyglądają na placu budowy? Czy drewno jest tak samo piękne, jak podczas prezentacji w biurze?

Z kolei w domu gotowym trzeba zapytać mieszkańców o odczucia z zamieszkiwania, ale też o jakość współpracy z firmą. A także o sposób rozwiązywania problemów czy rozpatrywania reklamacji. Nie sztuką jest sprzedać towar. Sztuką jest go serwisować. Przekładając na język budowy domu: łatwo jest zbudować klientowi dom, ale trudniej rozpatrywać reklamację w terminie uzgodnionym z klientem. Dopiero wtedy okazuje się, czy firma jest solidna, czy nie.

Komentarze
  1. My za pierwszym razem zrobiliśmy wywiad i niestety pomimo to, nie byliśmy zadowoleni z ekipy. Opóźnienia w terminie realizacji i brak precyzji i dbałości o detale, spowodował, że kolejny raz, kiedy zaczęłam budować następne domki w naszym ośrodku, wynajęłam inna firmę. Była droższa, natomiast jakość wykonania bez zarzutu. Pierwsza była z polecenia, drugą znaleźliśmy w internecie.

    domki nad morzem | | Odpowiedz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Aby zostawić komentarz wypełnij wszystkie pola.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Inez Co. Domy Kanadyjskie. Uwaga! Wszystkie komentarze są moderowane.