Mity
28 maja 2020

MIT 13: W domu kanadyjskim nie da się powiesić szafek kuchennych.

W poprawnie wykonanej konstrukcji ściany co 40 cm jest drewniany słupek. Do tych słupków przykręca się listwę do montażu szafek, a na niej wiesza się szafki kuchenne. Dzięki temu nie ma obaw, że szafka spadnie i w dodatku szafki powieszone są równo (łatwiej powiesić równo jedną listwę niż kilka szafek). Jeśli mamy powiesić piec czy termę urządzenia te zawsze mają swoje jedno miejsce – nie przewiesza się ich w trakcie użytkowania domu bez wielkiego remontu. Miejsce to jest znane już w trakcie wykonywania instalacji, zatem w ścianie montuje się dodatkową deskę (tzw. wstawkę), na której wiesza się termy nawet 150 litrowe.
Lekkie rzeczy można powiesić na wbitym gwoździu (do tego wystarczy młotek), troszeczkę cięższe na zwykłym wkręcie (wystarczy zwykła wkrętarka), a rzeczy o wadze do 20 kg na kołku do płyty GK (w dalszym ciągu wystarczy najprostsza wkrętarka, a nie wiertarka z udarem).

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Aby zostawić komentarz wypełnij wszystkie pola.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Inez Co. Domy Kanadyjskie. Uwaga! Wszystkie komentarze są moderowane.