Mity
28 maja 2020

Pozostałe mity

MIT 18: W domu kanadyjskim trzeba montować wentylację mechaniczną lub rekuperację.

Wystarczy zwykła wentylacja grawitacyjna, byle sprawna. Rekuperacja podnosi tylko komfort użytkowania (w każdym domu), ale nie jest wymagana.

MIT 19: Jak się kopnie w ścianę, to będzie dziura (takie opinie NAPRAWDĘ istnieją).

Nie będzie dziury. Cóż więcej można powiedzieć?

A jeśli już trzeba to: kto kopie w ścianę we własnym czy nawet cudzym domu? Jak się kopnie w słupek (co 40cm) to potrzebny będzie gips – tylko nie szpachlowy, a szpitalny.

MIT 20: Wanna po nalaniu wody spadnie na niższe piętro.

Nie spadnie. Inaczej Amerykanie nie kąpaliby się w wannach.

MIT 21: Ścianę domu szkieletowego można przeciąć piłą spalinową i włamać się.

Ciekawe po co? Przecież wystarczy wybić szybę. Ciszej i szybciej. A szyby są też w domach murowanych. Dla dociekliwych: każdy, kto kiedyś ciął jakąkolwiek piłą wie, że to niemożliwe: obsuwająca się ściana blokowałaby piłę, a wełna ze ściany zapchałaby cały łańcuch.

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Aby zostawić komentarz wypełnij wszystkie pola.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Inez Co. Domy Kanadyjskie. Uwaga! Wszystkie komentarze są moderowane.