Błędy
18 września 2021

Jak wysoko murować fundament?

Każdy dom powinien być podniesiony minimum 20 cm. Czyli pomiędzy ziemią (trawą / kostką) a najniższym drewnem powinno być minimum 20 cm. Inaczej wilgoć z ziemi będzie niszczyła drewno. Mokry śnieg zalegający przy ścianie budynku będzie moczył ścianę. Deszcz padający przy ścianie będzie odpryskiwał od ziemi i moczył ją. Dlatego budynek musi być podniesiony minimum 20 cm. Okalająca budynek ziemia musi być usypana ze spadkiem od domu tak, aby padający deszcz spływał od domu na ogród, a nie odwrotnie. Teren działki musi być płaski lub zagospodarowany tak, aby dom nie stał w niecce. Przy dużych opadach woda nie nadąża od razu wsiąkać w ziemię, więc mogłoby dojść do podtopienia. Wilgoć to największy wróg każdego budynku, zarówno szkieletu, jak i murowanego czy z bala.

Poniżej zdjęcia tego samego domu. Na pierwszym posadowiony za nisko, na drugim poprawnie (jak został podniesiony pokazujemy tutaj):

Dom posadowiony zbyt nisko
Dom na optymalnej wysokości – po podniesieniu
Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Aby zostawić komentarz wypełnij wszystkie pola.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Inez Co. Domy Kanadyjskie. Uwaga! Wszystkie komentarze są moderowane.